אודות הל"ב, המרכז לסימולציה בחינוך

היחידה לסימולציה בחינוך

 

כניסה לאתר המרכז לסימולציה בחינוך

השימוש בלמידה מבוססת סימולציה בתהליכי הכשרה מקצועית גובר והולכת בעשורים האחרונים, בעיקר בעולמות הטיס, הרפואה והמנהל.

במרכז לסימולציה בחינוך-הל"ב, בפקולטה לחינוך, אוניברסיטת בר אילן, פותח מודל ראשון מסוגו ומבוסס מחקרית בתחום הכשרת אנשי חינוך והוראה. פעילות המרכז ממומנת ע"י מנהל עובדי הוראה במשרד החינוך וקרנות מחקר שונות.

בסדנה משתתפים בסימולציות של מצבי קונפליקט, מול שחקנים מקצועיים, שהוכשרו לגלם את הנפשות הפועלות בעולמם המקצועי, כגון: תלמידים, הורים ואנשי צוות, על פי סיפורי מקרה קונפליקטואליים, המותאמים  לצרכי הקבוצה.

סדנאות הסימולציה מתקיימות בקבוצות למידה קטנות, באולפנים דיגיטליים מתקדמים, המאפשרים צילום של הסימולציות. לאחר ההתנסות בסימולציה מתקיים תחקיר רפלקטיבי מבוסס וידאו, הכולל תהליך של משוב רב מימדי- מהקבוצה, מהשחקן ומהמתנסה.

מטרת סדנת הסימולציה היא קידום מיומנויות חברתיות רגשיות (כמו בניית יחסי אמון, הקשבה ואמפטיה) של אנשי חינוך בעת התמודדות עם מצבי קונפליקט. מיומנויות אלו יתרמו לקידום רווחתם של המורים ויסייעו בפיתוח למידה חברתית רגשית בקרב התלמידים.

הלמידה לא מסתיימת עם סיום הסדנה. אנו מעודדים את המשתתפים להמשיך ולהעמיק את הלמידה באופן אישי או קבוצתי, ולשם כך אנו שולחים לכל מתנסה לאחר הסדנה את סרטון הסימולציה בהשתתפותו.

 

יצירת קשר

למידע נוסף אודות הסדנאות ניתן לפנות לד"ר שירה אילוז, מנהלת המרכז.

דוא"ל: shira.iluz@biu.ac.il

לתיאום סדנאות, ניתן לפנות לרחלי קב-רוקבן:

טלפון: 03-5318461

דוא"ל: rachel.kav-rockban@biu.ac.il

 

הל"ב המרכז לסימולציה בחינוך