לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך

ראשת התוכנית: פרופ' פסקל בן עוליאל | pascale.benoliel@biu.ac.il 
יועצת לתואר ראשון: ענת אמסלם | toar1.edu@biu.ac.il  
מתאמת התוכנית: דניאלה אגם

 שם התוכנית בתעודה: מנהיגות וניהול מערכות חינוך

בעמוד זה:

אם מנהל חינוכי וכן ניהול חינוכי מעניינים אתכם, אם ניחנתם בכושר מנהיגות ואם אתם רוצים לעצב את מערכת החינוך הישראלית ולהוביל אותה, אז כדאי לדעת שהפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן מקיימת מסלול תואר ראשון ייחודי מסוגו בארץ - במנהיגות וניהול מערכות חינוך. תכנית התואר כוללת בתוכה לימודי ניהול חינוכי כמו גם מנהל חינוכי, היא מקיפה ומרתקת, ונועדה להכשיר את מנהיגי העתיד הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. 

חזרה למעלה

מטרת לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תואר ראשון

מטרת לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך באוניברסיטת בר-אילן היא להקנות לסטודנטיות ולסטודנטים ידע וכלים לניהול צוותים חינוכיים, להתמודדות עם האתגרים שמציב העידן החדש ולהוביל מסגרות חינוכיות להצלחה, לערכים ולהישגים. כמו כן, הפקולטה לחינוך בבר-אילן שמה לה למטרה להכשיר ולפתח חוקרים מובילים ופורצי דרך בתחום המנהיגות החינוכית.

לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך בבר-אילן נועדו לטפח מנהיגים חינוכיים משמעותיים, המתווים דרך, ערכים ומדיניות ומעצימים לא רק את מערכת החינוך הפורמלית כי אם גם את מערכות החינוך הבלתי פורמליות, מחלקות חינוך ברשויות מקומיות, ארגונים חינוכיים, עמותות ועוד.

לקבלת פרטים נוספים על לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך או להרשמה לתואר ראשון בפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן ניתן לפנות למתאמת התוכנית בדוא"ל: toar1.edu@biu.ac.il | טלפון03-5318444 או פנו אלינו דרך עמוד צור קשר

חזרה למעלה

לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי – תוכניות הלימודים

לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך ניתן ללמוד בהתאם לבחירה האישית של כל סטודנט וסטודנטית: כמסלול דו-חוגי או כמסלול דו-חוגי מובנה.

תוכניות לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי הינן מגוונות, עשירות ומפגישות את הסטודנטים עם מבחר גדול של תחומי ידע ודיסציפלינות. בין היתר תוכניות לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך כוללות את הקורסים הבאים:

  • קורסים בתחום המנהיגות החינוכית: תיאוריות במנהיגות ובארגון החינוך, מערכת החינוך בישראל, הכשרה מעשית במנהל חינוכי, אתגרים ניהוליים בהערכה בית-ספרית, האומץ להנהיג: מניהול למנהיגות במערכת החינוך, סדנה בניתוח אירועים, זרמים ומגמות בחברה הישראלית ובמערכת החינוך, טיפול הצוות באוכלוסיות תת-משיגות ועוד.
  • קורסים בתחום החינוך: הוראה לילדים עם צרכים מיוחדים, שפה, חשיבה ולמידה, חינוך ודמוקרטיה, תהליכי חשיבה וטיפוחם, חינוך לא פורמלי, למידה משמעותית הכיצד, אלימות והתנהגויות סיכון בבתי ספר, אסטרטגיות למידה לילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.
  • קורסים בתחום הפסיכולוגיה והסוציולוגיה: פסיכולוגיה חינוכית, סוציולוגיה חינוכית, תהליכי בקרה וויסות ככלי לשינוי קוגניטיבי ורגשי, התמודדות עם מצבי לחץ, למידה חברתית ורגשית בבית הספר ועוד.
  • קורסים בתחום המשפט והאתיקה בחינוך: זכויות החינוך של הקטין בהיבט משפטי, ילד במשפט: מעמדו במשפחה ובמוסדות החינוך ועוד.

כך, בוגרי לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך יוצאים כשהם מכירים את תשתיות החינוך בישראל, יודעים כיצד להתמודד עם סוגיות ודילמות ניהוליות במערכות החינוך השונות, בעלי הכשרה מעשית בניהול פיננסי, מנהל חינוכי תקין ותקצוב מוסדות חינוך ובעלי כושר הערכה, הדרכה והובלה של מורים, צוותים חינוכיים ופרויקטים.

לצפייה בסיפורי הבוגרים שלנו, הקליקו >> כאןחזרה למעלה

חדש - לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תוכנית 'נחשונים להוראה'

מרכז אקדמי, תוכנית 'נחשונים להוראה': ד"ר אהרון בוזגלו | aharon.buzaglo@gmail.com

תוכנית "נחשונים להוראה" הנה תוכנית מצטיינים פרי יוזמה משותפת בין הפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן לבין משרד החינוך והאגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. שיתוף פעולה זה פועל יותר מעשור ומטרתו היא להכשיר צעירים למנהיגות חינוכית ציונית.

לימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תוכנית "נחשונים להוראה" נועדו לבוגרי שירות צבאי משמעותי שצברו ניסיון בקצונה ובהדרכה במהלך שירותם הצבאי ובנות שירות לאומי ששירתו שנתיים, המעוניינים להשפיע ולהוות חלק משמעותי משדרת המנהיגות של דור העתיד בחינוך. לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תוכנית "נחשונים להוראה" מתאימים למועמדות ולמועמדים מצטיינים, העומדים בדרישות ועדת הקבלה ובעלי נתונים גבוהים.

הייחודיות בלימודי ניהול חינוכי ומנהל חינוכי במסגרת תוכנית "נחשונים להוראה" היא שהסטודנטים זוכים למלגת לימודים ל-4 שנים בסך של 72,000. בנוסף, במסגרת תוכנית זו ניתן להשלים תואר ראשון, תואר שני וכן תעודת הוראה בחינוך, במגוון מקצועות הוראה, בתוך שלוש שנים וחצי עד ארבע שנים בלבד.

לקבלת פרטים נוספים על לימודי מנהל חינוכי וניהול חינוכי במסגרת תואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך או להרשמה לתואר ראשון בפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן ניתן לפנות למתאמת התוכנית בדוא"ל: toar1.edu@biu.ac.il | טלפון03-5318444 או פנו אלינו דרך עמוד צור קשר

קבלת קהל: ”דלת פתוחה"  בימים א‘, ג‘, ה‘ בשעות 12:00-10:00 בזום ובאופן פרונטלי