אודות הפקולטה לחינוך

הפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן היא המובילה בישראל ומדורגת בין 150-200 המחלקות הטובות בעולם לפי מדד שנחאי. במגוון התכניות לומדים כ – 2000 סטודנטים לתואר ראשון, לתארים מתקדמים (שני ושלישי), ובחוג להכשרת מורים. בנוסף, מדי שנה משתתפים בתכניות הסטאז' ובפיתוח מקצועי עוד כ- 2,000 עובדי חינוך, ביניהם: מורים, יועצים, מנהלים, מפקחים ומנהלי מחלקות חינוך ואנשי המגזר השלישי.

שלושה עקרונות מנחים את הנעשה בפקולטה לחינוך: הצטיינות במחקר ובהוראה, פיתוח מקצועי ומבוסס ראיות של כוח אדם בתחומי החינוך השונים, תרומה לקהילה ולעיצוב מדיניות החינוך.

סגל הפקולטה מתמחה בתחומי מחקר ופיתוח (R&D) המתבססים על מתודולוגיות כמותיות ואיכותניות. נערכים מחקרי שדה לצד מחקרים במעבדות ובמכונים הרבים שפועלים בפקולטה לחינוך. המחקר האינטנסיבי של חברי הסגל בפקולטה בא לידי ביטוי במספר הפרסומים ואיכותם. שלושה מתוכנו, פרופ' ראובן פוירשטיין, פרופ' יעקב רנד ופרופ' פנינה קליין, זכו בפרסי ישראל. וחוקרים רבים אחרים מטעם הפקולטה לחינוך זכו גם הם בפרסים יוקרתיים.

בנוסף למחקר, הוראה ופיתוח מקצועי, יש לנו תפיסה חברתית הדוגלת בתרומה לקהילה ולמנהיגות החינוכית, תוך ניסיון לסייע בעיצוב מדיניות חינוכית המבוססת על ראיות מחקריות. הפקולטה לחינוך מקבלת בברכה סטודנטים מכל השכבות והמגזרים באוכלוסייה, ואנו מסייעים במלגות קיום, מלגות הצטיינות, ותמיכה אישית לכל אחת ואחד. חברי הסגל שלנו משתתפים בוועדות היגוי ובוועדות הערכה של משרד החינוך והרשויות המקומיות. אנו לוקחים חלק פעיל בוועדות מקצועיות, וועדות מקצוע, וקבוצות עניין (SIG) של ארגוני מחקר בארץ ובעולם. חברינו נבחרים להיות בין יושבי ראש של וועדות לאומיות ובינלאומיות. על בסיס מחקרינו וניסיוננו, אנו תורמים לעיצוב מדיניות חינוך כלל ארצית ובית ספרית.

בפקולטה לחינוך פועלים גם עשרות מכונים, מעבדות וקתדראות. פעילות זו מעצימה את המחקר והפיתוח, את הקשר לשדה בארץ ובעולם, ותורמת לטיפוח כוח אדם מיומן. כל המרכזים שמים דגש מיוחד על מנהיגות ותרומה לקהילה.

מוזמנות ומוזמנים להתרשם ממגוון תוכניות הלימוד בפקולטה לחינוך:

תוכניות לימודים תואר ראשון

תוכניות לימודים תואר שני

מסלולי לימודים תעודת הוראה

מניפת פליירים

מוזמנים לעשות LIKE ולעקוב אחרינו:

עמוד הפייסבוק הרשמי של הפקולטה לחינוך

לוגו הפקולטה עם סימון לייק

ערוץ הYouTube הרשמי של הפקולטה לחינוך

מינוי ליוטיוב של הפקולטה