שאלות ותשובות שכיחות

שאלות ותשובות תואר ראשון:

ש: אני רוצה ללמוד חינוך, באיזה תכנית אפשר ללמוד?

ת: יעוץ חינוכי, חינוך מיוחד, מנהיגות וניהול מערכות חינוך

ש: הבנתי שלהתקבל ליעוץ חינוכי צריך תואר שני, מדוע ללמוד תואר ראשון ביעוץ חינוכי?

ת: במידה ואת/ה מעוניין לעבוד ביעוץ חינוכי מומלץ ללמוד את המקצוע כבר מהתואר הראשון, בתואר אתה נחשף לתכנים של עבודת היועץ ובקורסים הרלוונטיים לעבודת היועץ, בנוסף, בשנה ב' יש עבודה מעשית בה נפגישם עם יועצים בבתי הספר וניתן ללמוד על העבודה, דבר נוסף, עקב הביקוש לתואר שני , יש עדיפות לסטודנטים שלמדו תואר ראשון יעוץ חינוכי.

ש: מה זה בדיוק התכנית למנהיגות וניהול מערכות חינוך ומה ניתן לעשות עם התואר?

ת: התכנית למנהיגות וניהול מערכות חינוך, היא מתאימה לכל מי שרוצה להשתלב הן בחינוך הפורמאלי והן בחינוך הבלתי פורמאלי, התואר מתמקד בהכרת מערכת החינוך והן בתכנים שמורים ומנהלים מתמודדים איתם כמו כן למידה של חינוך פיננסי, תיאוריות במנהיגות, הכשרה במנהל החינוך והכרת החינוך הבלתי פורמאלי ומגוון עשיר של קורסי בחירה המתמקדים בתחומים שונים החשובים לאנשי חינוך.

ש: האם התארים כוללים תעודת הוראה?

ת: הלימודים בתכנית מנהיגות וניהול מערכות חינוך ויעוץ חינוכי  אינם כוללים תעודת הוראה, אני ממליצים לשלב גם רישום לת. הוראה, ניתן להירשם החל מהשנה השנייה.

ש: למה כדאי לי ללמוד חינוך מיוחד בבר-אילן ?

ת: התואר בחינוך מיוחד בבר אילן הוא התואר היחיד המשלב לימודים לתואר ראשון בחינוך מיוחד בשילוב עם רשיון הוראה בחינוך מיוחד, כבר מהשנה הראשונה מתחילים עבודה מעשית , בתואר נלמדים מגוון לקויות, מלקויות למידה פשוטות ועד מורכבות , לומדים קורסים בהוראה מתקנה הלימודים בתואר הם BA ברמה גבוהה וניתן להמשיך אח"כ למגוון תארים שניים בתחומים שונים בחינוך המיוחד.

ש: עם איזה מקצוע ניתן לשלב את הלימודים לחינוך מיוחד?

ת: ניתן לשלב עם קרימנולוגיה, אומנות יהודית, לשון, תקשורת, הסטוריה כללית ותולדות עם ישראל

ש: כמה זמן הלימודים נמשכים?

ת: הלימודים בכל התארים בחינוך נמשכים 3 שנים

ש: במידה ואין לי פסיכומטרי או שהבגרות שלי והפסיכומטרי אינם מספיקים ואני מאוד רוצה ללמוד חינוך במוסדכם, איך אני יכול להשתלב בלימודים?

ת: כל מי שאינו עומד בתנאים יכול להגיע דרך "אפיק מעבר" http://www.openu.ac.il/afik/BIU_education.html- כל הפרטים בלינק הנ"ל

ש: במידה ולמדתי שנה במכללה או באוניברסיטה אחרת לימודי חינוך האם אני יכול לעבור אליכם?

ת: ניתן לעבור אלינו מלימודים במכללה או באוניברסיטה אחרת, בשקלול הציונים, פסיכומטרי ובגרות, ניתן לבדוק זאת מול היועצת.